08-09-11

Zieleherders, pastoors en onderpastoors van Meuzegem deel 10

Maria de Smedt     °Meuzegem 29.04.1886     +?

OLV Presentatie 3.JPGZuster Maria-Beernarda

Ingetreden te St-Niklaas-Waas bij de zusters van OLV-Presentatie 01.12.1908

Professie 06.01.1910

 

 

 

 

 

 

Francisca de Roos    °Meuzegem 19.10.1889   +Westmalle 14.04.1925

Vorselaar 2.JPGZuster Rodolpha

Ingetreden te Vorselaar bij de Zusters van de Christelijke Scholen 04.10.1920

Professie 02.05.1922

 

 

 

 

Cornelius Alphonsius Huysegoms    °Meuzegem 27.12.1896    +Vilvoorde 23.12.1973

Alfons Huysegoms 2.JPG

 

Priesterwijding 01.01.1922

Leraar Professor Sint-Pieterscollege te Ukkel 24.09.1921

Pastoor Humbeek St Rumoldus van 06.12.1942 tot 31.07.1968

Rustend Priester te Meuzegem en na een pijnlijk ongeval overleden te Vilvoorde

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Albertus Josephus Ferdinandus Magnus  °Brussegem, par. Meuzegem 22.04.1896    +Bonheiden 07.07.1972

magnus 2b.JPGmagnus 2d.JPGPriesterwijding Mechelen St Rumoldus 30.12.1923

Leraar St-Jozefcollege Aarschot 22.09.1923

Onderpastoor Bosvoorde 1924

Onderpastoor Hoegaarden 00.04.1929. Onderpastoor H. Maria Schaerbeek 00.08.1930

magnus 2a.JPGBestuurder Sociale Werken Brussel 1931

magnus 2c.JPGNationaal hulpproost KAJ-VKAJ 00.08.1939. Pastoor Kapelle op den Bos 25.11.1945

Nationaal hulpproost KAJ-VKAJ cc 1950 en medewerker van Mgr. Cardijn

Om gezondheidsredenen in 1956 overgeplaatst naar Jette waar hij Aalmoezenier was van het gesticht van de Gasthuiszusters Augustinessen.

 

 

 

 

Maria Huysegoms     °Meuzegem 16.05.1905 +? 18.01.1928

Zuster Rumolda.    Ingetreden te Antwerpen bij de Zusters Maricolen 15.09.1924.   Professie 21.03.1926

 

 

Sidonia Magnus    °Brussegem par. Meuzegem 21.05.1906   +Leuven 21.08.1986

magnus 3b.JPGmagnus 3a.JPGZuster Bernadette

Ingetreden te Heverlee bij de missionarissen van de Jacht en St-Augustinus 08.08.1933

Professie 12.03.1936

Missiepost China van 02.04.1936 en keerde terug tijdens de Chinese revolutie in 1948.

Verzorgde de zieken en bejaarden in Valence d’Agen in Frankrijk van 1950 tot 1967

 

 

 

 

Antonius Franciscus de Roos    °Meuzegem 16.06.1909   +Oostakker 29.03.1995

Oostakker 2.JPGde roos 4.jpgJuvenaat 01.09.1924 en Postulaat bij de Congregatie van OLV van Lourdes te Oostakker 20.04.1925 

Noviciaat 21.06.1925 met jaarlijkse professie op 21 juni, van 1927 tot 1930.  

 

 

 

 

de roos 6.jpg

Eeuwige Professie op 21.06.1933 als broeder Juliaan-Marie 

 

 

 

rossem 8.JPGLiep school in de jongensschool van Rossem, volgde

Technische school en opleiding Ziekenverpleging. 

Novicenmeester te Oostakker van 12.09.1944 tot 21.04.1952

Hde roos 5.jpguisoverste te Aalst van 15.08.1956 tot 17.08.1961 en in Luik van 17.08.1961 tot 26.03.1964.

Lid van Provinciaal Kapittel Belgie 1963

 

 

 

 

 

 

Ludovicus Isidorus Stallaert     °Meuzegem 12.03.1910     +Asse 04.07.1983

IMG_0799.jpgbaerdemaeker 2.JPGBisdom Mechelen . Priesterwijding te Mechelen op 23.08.1936

Eremis te Wolvertem 25.08.1936 

Onderpastoor Bekkevoort 30.09.1936

Onderpastoor Haacht 21.05.1942

Pastoor Bollebeek 05.11.1950 tot zijn overlijden

 

 

 

 

Philomena van Campenhout     °Meuzegem 31.12.1911     +? 12.08.1930

willebroek 3.JPGWetteren 2.jpgZuster Celesta

Ingetreden te Willebroek bij de Dochters van Maria 08.09.1926 

Professie 27.09.1928

 

 

 

 

Joanna Henrica Verstappen    °Brussegem par. Meuzegem 24.10.1914    +Wetteren 06.01.2005 

Verstappen J H 1952.jpgZuster Jean VianneyWetteren 3.JPG

Ingetreden te Wetteren bij de Zuster Apostolinnen op 30.08.1933

Professie 24.04.1935.

Was regentes en gaf huishoudkunde in de school van haar klooster.

Werd nadien overste van het bijhuis "Bijlokehof" te Gent en leidde daar ter plaatse een studentenhome.

 

 

 

Franciscus de Boeck   °Meuzegem 24.04.1915    +Moerzeke 27.10.2001

Kokejane.jpgde Boeck Franciscus b.JPGPriesterwijding te Mechelen 15.08.1940

Onderpastoor te Tollembeek 12.09.1940
Onderpastoor Londerzeel St-Jozef 06.10.1950


Pastoor Herne Cokejane 21.12.1957

Bouwde een nieuwe kerk voor Kokejane in 1967 op de plaats waar de oude kerk in 1902 werd opgericht.
Ging op rust in het RTV St Jozef in Moerzeke

 

 

 

 

 

Seraphina van den Bossche    °Brussegem par. Meuzegem 07.11.1915     +?

willebroek 4.JPGZuster Maria Mutiana

Ingetreden te Willebroek bij de Dochters van Maria 08.09.1931

Professie 11.09.1933

 

 

 

 

 

Augusta van Doorslaer    °Meuzegem 17.07.1925  

Aug vD 1.JPGAug vD 2.JPGZuster Marie-Theophane.   Ingetreden te Wetteren bij de Zusters Apostolinnen 05.08.1950

Professie 14.04.1952

Met een diploma op zak van "secretariaat" gaf ze les steno & dactylo in de school van het klooster te Wetteren.

Later werd ze er directrice van de kinderkribbe.

22:22 Gepost door email : willempy@skynet.be | Permalink | Commentaren (0)

De commentaren zijn gesloten.